• 22/02/2022

22-Φεβ.2022: Λιγότερα από τρία λεπτά είχαν απομείνει για να φύγει ηττημένη η Νάπολι από την Κάλιαρι στη Σαρδηνία!

Ύστερα από την Ίντερ του Μιλάνου, και η Νάπολι χάνει την ευκαιρία να προσεγγίσει την κορυφή της Serie A, την οποία, αυτήν τη στιγμή, κατέχει η Μίλαν, καθώς η Κάλιαρι κατάφερε να της αποσπάσει την ισοπαλία με 1-1 στην Σαρδηνία.

Η Νάπολι απέτυχε να εκμεταλλευτεί την εντός έδρας ήττα της Ίντερ του Μιλάνου από την Σασουόλο, παραμένοντας, έτσι, και αυτή -μαζί με την Ίντερ-, στην καταδίωξη της προπορευόμενης Μίλαν.

Με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνος, ο Γκαστόν Περέιρο έβαλε την Κάλιαρι μπροστά στο σκορ με ένα μακρινό, αναπηδητό σουτ, μετά το οποίο ο σύλλογος της Σαρδηνίας δημιούργησε πολλές ακόμη ευκαιρίες για να αυξήσει ακόμη περισσότερο την διαφορά του στο σκορ. Ωστόσο, ο Βίκτωρ Οσιμέν ήρθε από τον πάγκο της ομάδας των «Ναπολετάνων» για να ισοφαρίσει τρία λεπτά πριν το τέλος του ματς, το βράδυ της Δευτέρας, διασώζοντας την τιμή των «Παρτενοπέι» απέναντι στην απειλούμενη με υποβιβασμό ομάδα της Σαρδηνίας.