• 21/02/2022

21-Φεβ.2022: Ίντερ 0-2 Σασουόλο: η Ίντερ χάνει την ευκαιρία να φτάσει στην κορυφή της Ιταλικής Serie A

Έχασε μέσα στο γήπεδό της την ευκαιρία να ανέλθει στην κορυφή της Serie A, η Ίντερ, καθώς ηττήθηκε με 2-0 από τη Σασουόλο την Κυριακή.

Ο Τζιάκομο Ρασπαντόρι σκόραρε μόλις μέσα σε οκτώ λεπτά στο Σαν Σίρο, με τον Τζιανλούκα Σκαμάκα να επισφραγίζει την νίκη για την Σασουόλο πετυχαίνοντας και το δεύτερο γκολ στο πρώτο ημίχρονο.

Η ομάδα του Σιμόνε Ιντζάγκι κυριάρχησε στην κατοχή της μπάλας σε όλη τη διάρκεια του αγώνα αλλά δεν μπόρεσε να διασπάσει την άμυνα του Αλέσσιο Ντιονίζι, αφήνοντας τους «Nerazzurri» με μόλις μία νίκη στα τελευταία πέντε παιχνίδια τους, σε όλες τις διοργανώσεις.

Η πρωτοπόρος Μίλαν κατέγραψε ισοπαλία στην έδρα της Σαλερνιτάνα το Σάββατο, όμως, η Ίντερ -που έχει παίξει ένα παιχνίδι λιγότερο- δεν κατάφερε τελικά να εκμεταλλευτεί την ευκαιρία να ανατρέψει βαθμολογικά την κορυφή του Ιταλικού Πρωταθλήματος.